Wyceń usługę

Wycena strony internetowej

Wróć do wpisów
Kategoria: Strony www
31 stycznia, 2019

Sprawdź, ile kosztuje strona internetowa i dowiedz się, od czego zależy ostateczna cena wykonania witryny. Webmetric zapewnia kompleksowe działania w zakresie projektowania stron www, pozycjonowania oraz promocji Twojego biznesu w sieci. Sprawdź naszą ofertę!

Wycena strony internetowej

Koszt wykonania strony internetowej uzależniony jest od bardzo wielu czynników. Podstawowe z nich to rodzaj i funkcja, jaką spełniać ma projektowana witryna, funkcjonalność danej platformy, a także to, czy wraz ze stroną klient zamawia również dodatkowe usługi, takie jak rejestracja domeny, hosting czy pozycjonowanie. Sprawdź, co w największym stopniu wpływa na ostateczną cenę wykonania nowoczesnej, funkcjonalnej platformy www.

Określ rodzaj swojej aktywności w sieci

Planując budżet na wykonanie nowej strony www, powinieneś przede wszystkim mieć jasno określony pogląd na to, jaki rodzaj witryny będzie Ci potrzebny. Platformy internetowe dzielą się m.in. na:

 • proste witryny firmowe – tzw. wizytówki,
 • blogi i portale internetowe,
 • strony prywatne, hobbystyczne,
 • e-sklepy i platformy sprzedażowe,
 • serwisy ogłoszeniowe i społecznościowe,
 • fora dyskusyjne, katalogi firm i inne.

To oczywiście bardzo uproszczona klasyfikacja, która jednak wiele mówi nam o tym, jak rodzaj witryny wpływa na cenę jej wykonania. Najtańszą opcją są zwykle firmowe wizytówki – proste strony zawierające podstawowe informacje o firmie i jej ofercie, a także dane kontaktowe. Droższą opcją będzie sklep internetowy z uwagi na konieczność zapewnienia wielu zaawansowanych funkcjonalności, zarówno w zakresie dokonywania zakupów online, jak i aktualizacji zawartości przez administratorów (dodawanie produktów, zbieranie danych, zarządzanie zamówieniami itp.). Stworzenie serwisu z ogłoszeniami czy portalu społecznościowego wymagać będzie wyboru innych narzędzi niż zaprojektowanie bloga czy forum internetowego.

Czego oczekujesz od strony?

Drugim, nie mniej istotnym czynnikiem warunkującym koszt budowy witryny internetowej jest jej funkcjonalność. Jeśli klient zamierza samodzielnie aktualizować treści na stronie, należy zaprojektować dodatki, które mu to umożliwią, takie jak: CMS – system zrządzania treścią, wtyczki oraz moduły do umieszczania nowych produktów w sklepie, galerie zdjęć i inne niezbędne komponenty. Dodatkowe koszty generują również takie funkcje jak m.in.:

 • newsletter,
 • blog firmowy działający w ramach strony,
 • dodatkowe wersje językowe witryny,
 • slidery, galerie zdjęć, animacje i video,
 • wtyczki społecznościowe,
 • integracja sklepu online z zewnętrznymi platformami sprzedażowymi,
 • dodanie mapy i rozbudowanych formularzy kontaktowych,
 • dodatkowe opcje dla użytkowników dostępne po zalogowaniu.

Tylko strona czy dodatkowe usługi?

Aby Twoja platforma internetowa zyskiwała popularność wśród użytkowników i zajmowała wysokie pozycje w wyszukiwarkach, niezbędne są działania mające na celu optymalizację i pozycjonowanie witryny w sieci. TenseApp oferuje kompleksową usługę obejmującą usługę hostingową i rejestrację domeny, dedykowany projekt www oraz niezbędne działania SEO i kampanie promocyjne. Dzięki temu całość usług związanych ze swoją nowo powstającą witryną możesz powierzyć jednemu zespołowi specjalistów. Interesuje Cię wycena strony www? Skontaktuj się z nami już dziś i skorzystaj z najkorzystniejszej oferty na rynku!

Michał Zarzycki
Michał Zarzycki
Specjalista ds. sprzedaży stron www. W handlu obecny odkąd pamięta. Zawsze doradzi najlepsze rozwiązanie i zaplanuje optymalną strategię działań.
Komentarze