Wyceń usługę

Szkolenia z obsługi stron i sklepów internetowych

Obsługa strony internetowej nawet z najlepiej przygotowanym panelem do zarządzania wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Jej pozyskanie na własną rękę może okazać się czasochłonne, a znalezione rozwiązania nie zawsze najlepszymi praktykami. Dlatego warto skorzystać z wiedzy doświadczonych specjalistów, którzy przekażą ją w przystępny sposób i w zgodzie z obecnymi standardami. Poznaj szkolenia Webmetric i zapewnij sobie i swoim pracownikom komfort w korzystaniu ze strony lub sklepu internetowego.

Zakres szkolenia

Standardowy zakres szkolenia obejmuje wszystkie czynności administracyjne, dobre praktyki w obsłudze strony oraz sposoby rozwiązywania najczęstszych problemów. Od tematów z pozoru drobnych (jak skalowanie zdjęć, np. w bezpłatnym programie Gimp), po tematy kluczowe (jak aktualizacje, poprawne dodawanie treści pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach czy bezpieczeństwo).

Jeśli masz indywidualne wymagania lub potrzebujesz specjalistycznej wiedzy z wybranego zakresu – przygotujemy dla Ciebie dedykowane szkolenie.

Szkolenia prowadzą wieloletni praktycy, którzy oprócz wiedzy teoretycznej, posiadają potężny zasób doświadczenia oraz praktyki, a także umiejętności dzielenia się nimi. Masz więc pewność, że jesteś w dobrych rękach.

 

Forma szkolenia

Szkolenia mają formę warsztatów u Ciebie w firmie, w naszej siedzibie lub w formie wideokonferencji. Oprócz części teoretycznej duży nacisk postawiony jest na wspólne wykonywanie omawianych czynności, tak byś w praktyce zrozumiał zasady rządzące stroną lub sklepem internetowym.  Odpowiemy również na wszystkie Twoje pytania.

Ponadto, po szkoleniu otrzymasz najważniejsze informacje w formie elektronicznego podręcznika oraz miesięczny okres bezpłatnych konsultacji. Dzięki temu będziesz w łatwy sposób mógł utrwalić nabytą wiedzę, a w razie problemów przy bieżącej obsłudze, porozmawiać z osobą prowadzącą szkolenie.

Grupy docelowe

 • Osoby delegowane do administracji stroną internetową oraz jej środowiskiem (serwerem).
 • Właściciele stron internetowych, którzy chcą podjąć się modyfikacji treści osobiście.
 • Osoby chcące poszerzyć swoją widzę z zakresu działania stron i sklepów internetowych.
 • Pracownicy działów marketingu.
 • Pracownicy działów helpdesk.

 

Rodzaje szkoleń

Szkolenie z obsługi strony internetowej

Szkolenie podzielone na część teoretyczną, w której poznasz ogólne zasady działania stron internetowych, a następnie część praktyczną w formie warsztatów. Praca odbywa się w środowisku testowym lub bezpośrednio na CMSie w którym pracujesz – WordPress/Drupal/Joomla.

Dowiesz się jak dodawać i edytować treść, jak modyfikować ustawienia CMSa, na co należy uważać i jakie dobre praktyki dotyczące edycji, bezpieczeństwa i wydajności stosować. Poznasz również najważniejsze narzędzia zewnętrzne, służące np. analizie zachowań użytkowników (np. Google Analytics, HotJar).

Szkolenie z obsługi sklepu internetowego

Szkolenie zawiera w sobie zarówno część dotyczącą standardowej obsługi strony internetowej oraz dodatkowy blok teoretyczny i praktyczny poświęcony administracji sklepem internetowym. W skład tego elementu szkolenia wchodzą między innymi zagadnienia:

 • przygotowania produktów do wprowadzenia do sklepu,
 • konfiguracji sklepu internetowego,
 • bezpieczeństwa transakcji i danych użytkowników,
 • integracji kanałów płatności i wysyłki,
 • integracji z systemami księgowymi i magazynowymi,
 • śledzenia i optymalizacji konwersji.