Wyceń usługę

Strony internetowe – pytania i odpowiedzi #1

Wróć do wpisów
Kategoria: Strony www
12 września, 2018

W procesie realizacji projektów naszych Klientów dostajemy wiele pytań. Postanowiliśmy zebrać te najczęstsze i publikować wraz z odpowiedziami w cyklu artykułów :)

Jakie usługi należy wykupić tworząc stronę internetową?

Oprócz wyboru wykonawcy samej strony, należy wykupić miejsce na serwerze (hosting), który będzie zawierał pliki strony oraz domenę – adres strony www. Cena hostingu to 199 zł/rok, chyba że potrzebujesz niestandardowych parametrów. Jeśli korzystasz z naszych usług pozycjonerskich, hosting oferujemy w cenie 99 zł/rok. Rejestracja domeny kosztuje 20 zł, a jej coroczne odnowienie 80 zł.

Czym jest certyfikat SSL? Czy jest wymagany?

Certyfikat jest elementem zapewniającym szyfrowanie danych (a więc bezpieczny przesył) do i ze strony internetowej. Użytkownik, wpisując hasło lub dane karty płatniczej w serwisie, jest zabezpieczony właśnie poprzez szyfrowane połączenie, które umożliwia certyfikat. Jest to element niezbędny we współczesnym Internecie. Dla klientów, którzy wybierają u nas hosting, certyfikat dodajemy bezpłatnie.

Kto przygotowuje serwer do pracy?

Podstawową konfigurację serwera przygotowujemy my, jednak w zakresie podstawowej obsługi leży założenie konta FTP, bazy danych, założenie skrzynek, przekierowanie domeny, instalacja certyfikatu. Jeśli posiadasz serwer dedykowany, wymagający zaawansowanej konfiguracji, usługa ta będzie dodatkowo płatna.

Adres mailowy we własnej domenie, jak to zrobić?

Założenie poczty możesz zlecić nam, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Domenę i serwer kupuje agencja czy klient?

Jeśli nie wykupujesz hostingu u nas, serwer dostarczyć musisz sam. Doradzimy Ci jednak przy jego wyborze.

Czy stronę można rozbudować w przyszłości?

Oczywiście, wszystkie nasze strony umożliwiają rozbudowę w dowolnym czasie.

Dostosowanie do wymogów RODO?

Strona posiada mechanizmy wymagane przez RODO (rozporządzenie o ochronie danych osobowych). Po Twojej stronie pozostaje jedynie dostarczyć treści zgód oraz polityki prywatności.

Czy dostanę projekt graficzny jeszcze przed podpisaniem umowy?

Nie, projektowanie wyglądu strony lub sklepu internetowego to jeden z najtrudniejszych elementów całego projektu. Możesz zrezygnować, jeśli projekt Ci się nie podoba, jednak nie przesyłamy darmowych próbek. W naszym portfolio zobaczysz nasze dotychczasowe realizacje.

Czy na stronie można samodzielnie zmieniać treści?

Oczywiście, każdą stronę tworzymy w oparciu o CMS (WordPress lub Drupal8), czyli system umożliwiający samodzielną edycję i dodawanie treści.

Co należy dostarczyć agencji?

W celu sprawnej realizacji projektu wyślij nam wszelkie inspiracje do wykonania projektu (w postaci linków do konkretnych stron), materiały tekstowe (w formacie DOC, DOCX, ODT), zdjęcia (np. produktów, pracowników, siedziby) w najwyższej jakości, jaką dysponujesz. Jednak przede wszystkim projekt będzie wymagał Twojej uwagi, dlatego postaraj się wygospodarować czas na konsultacje z nami.

Czy strona będzie zbudowana i zoptymalizowana pod kątem pozycjonowania?

Przygotowane przez nas strony i sklepy internetowe wspierają pozycjonowanie poprzez:

  • wysokiej jakości kod źródłowy,
  • zainstalowanie w standardzie dodatków premium, które automatycznie optymalizują wydajność (płatne moduły takie jak OptimusHQ i WP Rocket),
  • wstępną optymalizację SEO,
  • projektowanie z myślą o dalszych działaniach pozycjonerskich.

Czy otrzymam gwarancję na stronę internetową?

Tak, każda strona posiada 12 miesięczną gwarancję.

Czy otrzymam wsparcie po wykonaniu projektu?

Tak, po zakończeniu projektu jesteśmy dostępni na konsultacje przez miesiąc. Następnie możesz wykupić dedykowane wsparcie i opiekę nad stroną już od 99 zł netto/mc w przypadku stron i 199 zł netto/mc w przypadku sklepów i aplikacji.

Czy strona zostanie zabezpieczona?

Tak, oddane przez nas strony mają gotowe zabezpieczenia przed spamem, aktywny firewall, monitorowanie spójności plików oraz szereg autorskich poprawek bezpieczeństwa.

Czy otrzymam pełen dostęp do strony i jej plików?

Tak, nie szyfrujemy plików ani nie utrudniamy dostępu do strony w żaden sposób.

Michał Zarzycki
Michał Zarzycki
Specjalista ds. sprzedaży stron www. W handlu obecny odkąd pamięta. Zawsze doradzi najlepsze rozwiązanie i zaplanuje optymalną strategię działań.
Komentarze