Wyceń usługę

Prosta strona internetowa – poznaj zalety

Wróć do wpisów
Kategoria: Strony www
03 lutego, 2019

Prosta strona internetowa – poznaj zalety

W dzisiejszych czasach mamy wręcz nieograniczone możliwości w tworzeniu nawet najbardziej skomplikowanych technologicznie stron internetowych. Pomimo tego ogromna część projektów wyraźnie celuje w stronę prostoty i minimalizmu. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego, zapoznaj się już teraz z tym artykułem.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego w sieci pojawia się dzisiaj tak wiele stron o niepozornej, bardzo proste budowie? Ponieważ sami bardzo często przyjmujemy dzisiaj zlecenia, w których klienci wyraźnie sugerują nam takie rozwiązanie, postanowiliśmy zaprezentować kilka najważniejszych zalet, które tak wiele osób skłaniają do tego wyboru.

Wbrew pozorom nie chodzi tylko o modę na prosty i schludny wygląd. Wręcz przeciwnie, to efekt wymagań klientów, które przy prostych rozwiązaniach dużo łatwiej zrealizować.

Intuicyjne nawigowanie na stronie

Postawcie się na chwilę w roli osoby szukającej w sieci jakichś konkretnych usług na rynku lokalnym. Badania statystyczne wyraźnie pokazują, że zamiast biegać po mieście, zaczynamy od przejrzenia internetu, a więc już mamy impuls do tego, aby nawet przy bardzo lokalnym biznesie zainwestować jednak pieniądze w promocję w sieci.

Wróćmy jednak do naszych poszukiwań usług. Trafiając na stronę konkretnej firmy, chcemy od razu poznać podstawowe usługi, sprawdzić cennik i być może dane kontaktowe. Szybko się zniechęcamy, jeśli zakres usług będzie opisany rozwiąźle na kilku kolejnych stronach, cennik zostanie ukryty gdzieś głęboko w sekcji nawigacyjnej, a zakładka kontaktowa w ogóle nie będzie widoczna, ponieważ zakryje ją banery czy nieprawidłowo wyskalowane na stronie fotografie.

Ludzie są dzisiaj bardzo konkretni i wymagają takiego samego, konkretnego podejścia od innych, w tym od przedsiębiorców. Prosta strona niczego nie ukrywa, informacje są krótkie, ale bardzo treściwe, a dostęp do nich bezproblemowy z każdego miejsca.

Bardzo uniwersalne rozwiązanie

Kolejną ważną zaletą jest uniwersalność oraz, co ciekawe, ponadczasowość. Jeśli sięgniecie głęboko do swojej pamięci, na pewno przypomnicie sobie, że już lata temu trafialiście na strony proste, ale jednocześnie wyglądające profesjonalnie i prezentujące te informacje, których faktycznie potrzebowaliście. Okazuje się więc, że prostota nie jest niczym nowym.

Ponadczasowość tego rozwiązania jest bardzo ważna, chociażby w przypadku zwykłych wizytówek firmowych. Choć moda na stylistykę stron z pewnością wcześniej czy później przeminie, to prosty i schludny projekt wciąż będzie wyglądać bardzo dobrze, dzięki czemu unikamy problemu częstej przebudowy, nierzadko generującej dużej koszty.

Prostota pasuje do tego w zasadzie do każdej branży i w dużej mierze właśnie przez uniwersalność takich projektów są one dzisiaj tak często wybierane.

Nowoczesna strona powinna być responsywna

W dzisiejszych czasach tak naprawdę wszystkie witryny powinny korzystać z techniki RWD. Jest to rozwiązanie, które sposób automatyczny dopasowuje jej wygląd oraz układ wszystkich elementów do wielkości ekranu. Wynika to z ogromnej popularności urządzeń mobilnych. Witryna stworzona wyłącznie pod komputery będzie niewygodna w przeglądaniu na małych smartfonie. Technologia RWD poprawia czytelność na urządzeniach mobilnych i, jeśli jest to witryna w stylu minimalistycznym, to dopasowanie jej do tych standardów jest stosunkowo proste, a co za tym idzie, tanie.

Prosty projekt również można zepsuć!

Na początek podsumujmy najważniejsze zalety takiego rozwiązania, do których należy zaliczyć:

  • niższe koszty budowy strony,
  • uniwersalny styl pasujący do różnych branż,
  • łatwość tworzenia intuicyjnej nawigacji,
  • efektywniejsze przekazywanie najważniejszych informacji za pośrednictwem strony,
  • tańsze i prostsze dopasowanie strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Pamiętajcie jednak, że przy takich projektach łatwo popełnić błąd. Źle zaprojektowana strona będzie sprawiała wrażenie nadmiernie pustej, a to niestety nie będzie dobrze wpływało na wizerunek firmy. Jeśli chcecie mieć pewność, że do tego nie dojdzie, możecie zlecić projekt oraz wykonanie naszym specjalistom z Webmetric. Mamy ogromne doświadczenie w takich pracach i zawsze gwarantujemy swoim Klientom pełne zadowolenie z realizacji usług.

Michał Zarzycki
Michał Zarzycki
Specjalista ds. sprzedaży stron www. W handlu obecny odkąd pamięta. Zawsze doradzi najlepsze rozwiązanie i zaplanuje optymalną strategię działań.
Komentarze