Wyceń usługę

Microsoft przechodzi na Chromium

Wróć do wpisów
Kategoria: Nowości w branży
14 grudnia, 2018

Dobre wiadomości od Microsoftu. W Sieci pojawiły się informacje odnośnie nowej przeglądarki autorstwa programistów z Redmond. Obecny Edge, jest przeglądarką, którą można zaliczyć do relatywnie udanych. Po latach coraz to gorszych wersji Internet Explorera, trudno jednak ufać ich produktowi, dlatego też udział Edge’a jest na rynku nadal stosunkowo mały. Edge napędzany jest autorskim silnikiem EdgeHTML, który okazał się przyjazny developerom i większość pisanego kodu wygląda w nim tak jak w czołowych przeglądarkach typu Chrome czy Firefox.

Microsoft idzie jednak o krok dalej. Porzuca obecny silnik i opiera nową przeglądarkę o Chromium, a więc silnik napędzający najpopularniejsze oprogramowanie do przeglądania Internetu – Google Chrome’a. To z pewnością cieszy developerów, którzy do tej pory musieli borykać się z kaprysami przeglądarek MS. Zmiana silnika to dobra prognoza za mniejsze problemy z działaniem stron i aplikacji na różnych przeglądarkach.

Można jednak spotkać się z negatywnymi opiniami odnośnie tej decyzji. Przejście na Chromium to ujednolicanie rynku i zawężanie dostępnych rozwiązań oraz większa możliwość kontroli w jaki sposób rozwija się przeglądanie internetu przez Google.

Nowa przeglądarka ma trafić również na starsze systemy (np. Win 7) oraz MacOS.

Michał Zarzycki
Michał Zarzycki
Specjalista ds. sprzedaży stron www. W handlu obecny odkąd pamięta. Zawsze doradzi najlepsze rozwiązanie i zaplanuje optymalną strategię działań.
Komentarze