Wyceń usługę

Aktualizacja strony internetowej – co warto wiedzieć?

Wróć do wpisów
Kategoria: Strony www
03 lutego, 2019

Aktualizacja strony internetowej – wszystko, co powinieneś wiedzieć. Sprawdź ofertę Webmetric w zakresie projektowania i administrowania stronami www i zaleć nam usługę zarządzania firmową witryną lub sklepem online.

W czasach, gdy wizerunek firmy ma równie istotny wpływ na wyniki sprzedaży co bogata oferta czy atrakcyjne ceny, nie sposób bagatelizować kwestii związanych z aktualizacją strony internetowej. Jeśli Twoja witryna lub sklep online w dalszym ciągu wyglądają niczym z początku XXI wieku, a nowa treść nie została dodana od momentu powstania podstron z historią firmy i jej ofertą to znak, że czas przeprowadzić solidny update na wielu poziomach.

Aktualizacja stron www – dlaczego warto?

Wielu potencjalnych klientów dużą wagę przykłada do kwestii związanych z designem i zawartością strony internetowej firmy, z której usług zamierza skorzystać. Witryna internetowa jest czymś więcej niż tylko garścią informacji o asortymencie, cenach czy sposobie realizacji usługi – to wizytówka przedsiębiorstwa w sieci i jednocześnie pierwsze źródło informacji, dlatego warto zadbać, by treści na stronie były aktualne i dobrze oddawały charakter przedsiębiorstwa.

Podstawowe zalety aktualizacji strony internetowej:

  • dostęp do aktualnej oferty i merytorycznej treści,
  • zwiększenie funkcjonalności witryny,
  • optymalizacja zawartości strony pod kątem wyszukiwarek,
  • nowoczesny design,
  • dbałość o wizerunek przedsiębiorstw w sieci,
  • zwiększenie zainteresowania ofertą firmy,
  • generowanie ruchu na stronie,
  • gwarancja bezpieczeństwa i ochrony przed atakami.

Aktualizacja treści na stronie

Regularne tworzenie nowych podstron, zamieszczanie aktualności, informacji o promocjach czy nowych usługach, to znak dla Twoich klientów, że jesteś aktywnym podmiotem na rynku. Świadomość tego faktu zwiększa zaufanie klientów, którzy bardzo ostrożnie podchodzą do stron nieaktualizowanych przez wiele lat. Aktualizacja treści jest niezbędna, jeśli zależy Ci na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania – reagowanie na zmieniające się trendy, zapytania i słowa kluczowe stanowi podstawę pozycjonowania i optymalizacji zawartości, co pozwoli Ci dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

Aktualizacja szaty graficznej i funkcjonalności

Aktualizując zawartość strony internetowej, nie powinieneś zapominać o stronie wizualnej – trendy, które obowiązywały w webdesignie kilka lat temu, dziś są już prehistorią, dlatego odświeżenie layoutu strony powinno być Twoim priorytetem. Design nawiązujący do aktualnych trendów oraz ponadczasowe standardy graficzne pozwolą Ci budować wizerunek profesjonalisty, który kontruje każdy aspekt prowadzonej przez siebie działalności.

Aktualizacja oprogramowania

Kolejnym ważnym elementem procesu aktualizacji strony www jest update oprogramowania. Jeśli Twoja storna została zbudowana w oparciu o jeden z wielu dostępnych na rynku płatnych lub darmowych systemów CMS, niezbędna jest jego aktualizacja do najnowszej wersji. To samo dotyczy poszczególnych dodatków, wtyczek oraz komponentów. Aktualny CMS pozytywnie wpłynie na podniesienie funkcjonalności strony, ułatwi korzystanie z witryny użytkownikom, a także pozwoli w lepszym stopniu kontrolować procesy zachodzące w obrębie platformy sprzedażowej czy serwisu internetowego.

Wykonywanie aktualizacji stron www jest też kluczowym zabiegiem z punktu widzenia bezpieczeństwa i ochrony przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. Nieaktualny CMS to większa podatność na działanie robotów i programów, które wykorzystują luki w zabezpieczeniach, co może skutkować wyciekiem danych, modyfikacją kodu strony, a nawet całkowitym zablokowaniem witryny czy utratą mozolnie budowanej, wysokiej pozycji strony w wyszukiwarce. Nie trzeba dodawać, że poniesione z tego powodu straty i koszty przestojów mogą być niezwykle poważne.

TenseApp – aktualizacja stron internetowych

Jeśli chodzi o aktualizację strony www, nie warto tracić czasu i pieniędzy na półśrodki – najlepiej powierzyć zarządzanie witryną profesjonalnej firmie, która zadba o jej bezpieczeństwo i wdroży procesy, mające na celu optymalizację platformy a wszystkich poziomach. Webmetric oferuje tworzenie i kompleksową opiekę administracyjną nad stronami www z gwarancją dedykowanych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Planujesz aktualizację strony internetowej? Skontaktuj się z nami już dziś!

Michał Zarzycki
Michał Zarzycki
Specjalista ds. sprzedaży stron www. W handlu obecny odkąd pamięta. Zawsze doradzi najlepsze rozwiązanie i zaplanuje optymalną strategię działań.
Komentarze